Installation av värmepumpar, varmvattenberedare | Vetlanda Rör

Välkommen till Vetlanda Rör - Bad & Värme i Vetlanda

Företaget ägs av Magnus Pettersson VD och Johan Pettersson verkmästare.

Vi utför arbeten till både privatpersoner och företag. För oss är det lika viktigt att gör ett gott arbeta oavsett dess storlek.

Vi erbjuder allt ifrån installation av värmepumpar till energieffektivisering av din fastighet. Vi utför även analys av vattenprovet och installationer av eventuella vattenfilter som kan vara nödvändiga.

Med våra produkter och installationer får du ett välfungerande badrum som följer branschens alla regler.

Välkommen till Bad & Värme i Vetlanda – gör livet en gnutta enklare!

Byt ort
 
                        
Välj ort

INSPIRATION & INSTALLATION

Vi hjälper dig hela vägen från inspiration till färdig installation och uppföljande service.

RITA & PLANERA

Vi hjälper dig med allt från att rita, planera och välja badrumsinredning till att projektera, bygga och installera alltihop.

FINANSIERA

Vi hjälper dig med finansieringen. Vi tar totalansvar för hela bygget och garanterar dig ett fast pris och ett klart-före-datum.

Vetlanda Rör

Östra Nygatan 10, 57433 Vetlanda

Telefon: 0383-15849

E-post: info@vetlandaror.se

Öppettider
Mån:10:00 - 16:00 (Lunchstängt: 13:00 - 14:00) Tis:10:00 - 16:00 (Lunchstängt: 13:00 - 14:00) Ons:10:00 - 16:00 (Lunchstängt: 13:00 - 14:00) Tor:10:00 - 16:00 (Lunchstängt: 13:00 - 14:00) Fre:10:00 - 16:00 (Lunchstängt: 13:00 - 14:00) Lör: - Sön: -



Våra tjänster

Eget vatten & avlopp

Från vattenanalys, service av vattenfilter, fritidstoaletter till att dra in vatten och…
Tjänster

Energikalkyl

Spara upp till 80%. Använd vår energikalkylator och se hur mycket du kan spara!

Installerat-och-klart – Så går det till

Ett installerat-och-klart-pris är, som det låter, priset för en komplett installation,…

Komplett badrum – Så går det till

Här ser du 10 trygga steg till nytt badrum. Vid hela badrumsrenoveringar gör vi ett…

Ombyggnation

Vi kan hjälpa till med hela renoveringar, byggprojekt eller rådgivning kring hur…

Rådgivning

Önskar du rådgivning? Våra utbildade och erfarna installatörer kan både råda och avråda…

Renovera badrum

Vi kan renovera badrum till fast pris. Vi kan ta ansvar för hela din badrumsrenovering, så…

Rörmokarhjälp

Från droppande kranar, byte av WC-stol till installation av diskmaskiner. Det löser vi!

Rotavdraget

Vi hanterar rotavdraget och ser till att allt blir rätt. Skattereduktionen lämnas som en…

Säkra vatteninstallationer

Installation av toalett, blandare, värmepump mm utförd enligt gällande regler av…
SKVP

SKVP-certifiering

Med SKVP-certifiering får du hög kvalitet på värmepumpen och hög kompetens hos installatören.
Thermia

Thermiapartner

Vi är återförsäljare av Thermia Värmepumpar.

Värme & kyla

Våra värmeexperter hjälper till med rådgivning för att hitta den mest kostnadseffektiva…

Vattenanalys

Vattenfilter ger ett gott och rent vatten, men det kräver underhåll. Enklaste sättet är att…

Våra medarbetare

Albert Falck

Titel: VVS-Montör
Mobil: 076-116 88 53
E-post: albert@vetlandaror.se

Anders Fransson

Tel: 076-1168861
E-post: ander@vetlandaror.se

Anna-Lena Thompsson

Titel: Administration
Mobil: 072-703 04 47
E-post: annalena@vetlandaror.se

David Olofsson

Titel: montör
Tel: 076-1168851
E-post: david@vetlandaror.se

Håkan Willysson

Titel: VVS-Montör
Mobil: 076-116 88 52
E-post: hakan@vetlandaror.se

Henrik Björkman

Titel: VVS-Montör
Mobil: 076-116 88 57
E-post: henrik@vetlandaror.se

Joakim Ryberg

Titel: VVS-Montör
Mobil: 076-116 88 55
E-post: joakim@vetlandaror.se

Johan Pettersson

Titel: Ägare/Verkmästare
Mobil: 070-393 25 10
E-post: johan@vetlandaror.se

Lukas Pettersson

Magnus Pettersson

Titel: Ägare/VD
Mobil: 070-688 42 78
E-post: magnus@vetlandaror.se

Niklas von Lako

Titel: VVS-Montör
Mobil: 076-116 88 54
E-post: niklas@vetlandaror.se

Oskar Johansson

Tel: 076-1168019
E-post: oskar@vetlandaror.se

Rickard Swhan

Tel: 076-1168850
E-post: rickard@vetlandaror.se

Ulf Rooth

Titel: VVS-Montör
Mobil: 076-116 88 56
E-post: ulf@vetlandaror.se

Ulrik Berg

Titel: VVS-Montör
Mobil: 076-116 88 58
E-post: ulrik@vetlandaror.se

Kontakta oss

Vår webbplats använder cookies för att förbättra upplevelsen för dig som besökare. Läs mer här.