Vetlanda

Installation av värmepumpar, varmvattenberedare | Vetlanda Rör

 

                        

Välkommen till Bad & Värme Vetlanda Rör!

Företaget ägs av Magnus Pettersson VD och Johan Pettersson verkmästare.

Vi utför arbeten till både privatpersoner och företag. För oss är det lika viktigt att gör ett gott arbeta oavsett dess storlek.

Vi erbjuder allt ifrån installation av värmepumpar till energieffektivisering av din fastighet. Vi utför även analys av vattenprovet och installationer av eventuella vattenfilter som kan vara nödvändiga.

Med våra produkter och installationer får du ett välfungerande badrum som följer branschens alla regler.

Vetlanda Rör är en del av Bad & Värme som har mer än 1 000 VVS-montörer och 90 butiker och installatörer över hela landet.

INSPIRATION & INSTALLATION

Vi hjälper dig hela vägen från inspiration till färdig installation och uppföljande service.

RITA & PLANERA

Vi hjälper dig med allt från att rita, planera och välja badrumsinredning till att projektera, bygga och installera alltihop.

FINANSIERA

Vi hjälper dig med finansieringen. Vi tar totalansvar för hela bygget och garanterar dig ett fast pris och ett klart-före-datum.

Vetlanda Rör

Östra Nygatan 10, 57433 Vetlanda

Telefon: 0383-15849

E-post: info@vetlandaror.se

Öppettider
Mån:10:00 - 16:00 (Lunchstängt: 13:00 - 14:00) Tis:10:00 - 16:00 (Lunchstängt: 13:00 - 14:00) Ons:10:00 - 16:00 (Lunchstängt: 13:00 - 14:00) Tor:10:00 - 16:00 (Lunchstängt: 13:00 - 14:00) Fre:10:00 - 16:00 (Lunchstängt: 13:00 - 14:00) Lör: - Sön: -



  • Datum Beskrivning Öppnar Stänger Lunch från Lunch till
  • 2019-06-06 Sveriges nationaldag Stängt

Våra tjänster

Callidus Service

Vattenfilter ger ett gott och rent vatten, men det kräver underhåll. Enklaste sättet är att…

Energikalkyl

Spara upp till 80%. Använd vår energikalkylator och se hur mycket du kan spara!

Installerat-och-klart

Allt vi säljer kan vi också installera – proffsigt och säkert! Fast pris på produkt &…

Komplett badrum

Fast pris på produkt och installation med 6 års trygghetsförsäkring.

Rådgivning

Önskar du rådgivning? Våra utbildade och erfarna installatörer kan både råda och avråda…

Renovera badrum

Badrumsrenovering med totalansvar och fast-pris-garanti.

Rörmokarservice

Har du stopp i avloppet, läckande rör, droppande kranar eller behöver du stänga av…

Rotavdraget

Vi hanterar rotavdraget och ser till att allt blir rätt. Skattereduktionen lämnas som en…

Säkra vatteninstallationer

Installation av toalett, blandare, värmepump mm utförd enligt gällande regler av…

SVEP-certifiering

Med SVEP-certifiering får du hög kvalitet på värmepumpen och hög kompetens hos installatören.

Thermiapartner

Vi är återförsäljare av Thermia Värmepumpar.

Våra medarbetare

Albert Falck

Titel: VVS-Montör
Mobil: 076-116 88 53
E-post: albert@vetlandaror.se

Anders Fransson

Tel: 076-1168861
E-post: ander@vetlandaror.se

Anna-Lena Thompsson

Titel: Administration
Mobil: 072-703 04 47
E-post: annalena@vetlandaror.se

Anton Fritz

Tel: 076-1168846
E-post: anton@vetlandaror.se

Carl-Wilhelm Fallenius

Tel: 076-1168082
E-post: carl-wilhelm@vetlandaror.se

David Olofsson

Titel: montör
Tel: 076-1168851
E-post: david@vetlandaror.se

Flamur Kurosi

Tel: 076-1168320
E-post: flamur@vetlandaror.se

Håkan Willysson

Titel: VVS-Montör
Mobil: 076-116 88 52
E-post: hakan@vetlandaror.se

Henrik Björkman

Titel: VVS-Montör
Mobil: 076-116 88 57
E-post: henrik@vetlandaror.se

Joakim Ryberg

Titel: VVS-Montör
Mobil: 076-116 88 55
E-post: joakim@vetlandaror.se

Johan Pettersson

Titel: Ägare/Verkmästare
Mobil: 070-393 25 10
E-post: johan@vetlandaror.se

Leif Karlsson

Titel: VVS-Montör
Mobil: 076-116 88 50
E-post: leif@vatlandaror.se

Lukas Pettersson

Magnus Pettersson

Titel: Ägare/VD
Mobil: 070-688 42 78
E-post: magnus@vetlandaror.se

Niklas von Lako

Titel: VVS-Montör
Mobil: 076-116 88 54
E-post: niklas@vetlandaror.se

Oskar Johansson

Tel: 076-1168019
E-post: oskar@vetlandaror.se

Rickard Swhan

Tel: 076-1168850
E-post: rickard@vetlandaror.se

Thomas Andersson

Titel: VVS-Montör
Mobil: 076-116 89 03
E-post: thomas@vetlandaror.se

Ulf Rooth

Titel: VVS-Montör
Mobil: 076-116 88 56
E-post: ulf@vetlandaror.se

Ulrik Berg

Titel: VVS-Montör
Mobil: 076-116 88 58
E-post: ulrik@vetlandaror.se

Kontakta oss